Jak kleić plexi? My to wiemy!

 

Czym jest klejenie plexi?

Kejenie to proces łączenia za sobą elementów i materiałów takich samych np. drewno z drewnem lub zróżnicownaych np tworzywa sztuczne i metal.

W przypadku plexi (szkła akrylowego) mamy do dyspozycji kilka rodzajów klejenia.

Rodzaje klejów:

  1. Kleje UV
  2. Kleje rozpuszczalnikowe
  3. Kleje reakcyjne (z katalizatorem)

Klejenie tworzyw bezbarwnych jest szczególnie wymagające, ze względu na konieczność pogodzenia ze sobą kilka parametrów:

  1. estetyki klejenia, ponieważ klejenie jest widoczne
  2. wytrzymałości, często klejone są elementy konstrukcyjne
  3. odpornośći na procesy starzenia, UV, utlenianie
  4. kwestie reakcyjności z naprężeniami wewnętrznymi tworzyw

 

Technologia klejenia UV rozwinęła się w ostatnich latach, aby stać się integralną, najnowocześniejszą formą technologii w klejeniu tworzyw sztucznych.

 

W rezultacie wymagania zarówno ze strony przemysłu, jak i poszczególnych aplikacji są stale rosnące.

Plast-Form specjalizuje się w klejeniu tworzyw, zarówno klejami solventowymi, reakcyjnymi dwuskładnikowymi czy klejami utwardzanymi UV. Mamy wieloletnie doświadczenie w klejeniu tworzyw od 1993 roku.

Firma nasza korzysta również z największej na świecie gamy produktów, z całą potrzebną technologią, przynoszącą oczywiste korzyści dla Ciebie.


Mamy duże doświadczenie i wiele możliwości projektowych, krótkie czasy przetwarzania i niskie koszty sprzętu.
W budownictwie meblowym i wyposażaniu sklepów technologia klejenia UV jest znana jako nowoczesny proces produkcji wysokiej jakości produktów przy zachowaniu wysokiej integralności projektu. Gotowe meble z akrylu wyróżniają się elegancką przejrzystością, nieprzerwaną za pomocą mechanicznych mocowań lub połączeń.
Klejenie plexi daje również artystom możliwość przekształcenia zarówno przezroczystego, jak i kolorowego akrylu w wysokiej jakości dzieła sztuki. Wytworzone w ten sposób produkty nadają się również do użytku na zewnątrz.
Oprócz szerokiego wachlarza możliwości projektowych, technologia klejenia oferuje również korzyści techniczne i ekonomiczne.
Plexi nie jest już obciążone w sposób przerywany dzięki równomiernemu rozłożeniu siły na całej powierzchni. Nie trzeba wiercić otworów i wykonywać wycięcia w wyniku czego te etapy pracy można pominąć. Dzięki temu tworzywo nie jest już osłabione.
Niezwykle wysokie siły wiązania można osiągnąć zarówno w przypadku wiązań statycznych, jak i dynamicznych. Produkcja wysokiej jakości przedmiotów idzie w parze z niskimi kosztami przetwarzania. Ekonomiczna produkcja jednostkowa i seryjna dzięki krótkim czasom obróbki.