• Laser cięcie i grawerowanie

   

  Zanim zagłębimy się w temat cięcia laserem akrylu, szybko przejrzyjmy cały proces cięcia laserem i jego działanie.

  Cięcie światłem? Cięcie laserowe wydaje się dziwne. Ale w rzeczywistości jest to dość prosta technologia. Oto krótkie wyjaśnienie technologii stojącej za laserem CO2, który wytwarza zintensyfikowaną wiązkę światła.

  Dzieje się tak, gdy prąd przepływa przez rurę wypełnioną gazem, a rura gazów jest otoczona lustrami, które odbijają światło i pilnują, aby żadne światło nie uciekało, co powoduje, że światło nabiera intensywności.

  Gazy używane w wiązce laserowej to mieszanina dwutlenku węgla, azotu, wodoru i helu. Mogę przejść do żmudnego wyjaśnienia, w jaki sposób te gazy pomagają wytworzyć potężną wiązkę światła, ale myślę, że na razie pozwolę temu odejść.

  A wycinarki laserowe są prowadzone za pomocą oprogramowania CAD (projektowanie wspomagane komputerowo), więc nie musisz wykonywać pracy ręcznie. Po prostu stwórz swój projekt w preferowanym oprogramowaniu do projektowania (takim jak Photoshop lub CorelDraw), zaimportuj go do oprogramowania plotera, naciśnij start i idź się zdrzemnąć.

  Czym jest akryl?
  Akryl lub pleksi, jak to niektórzy nazywają, jest tworzywem sztucznym o świetnych właściwościach, jest przezroczysty jak szkło, ale nie tak kruchy i nie pęka tak szybko.

  Istnieją różne rodzaje, rozmiary i kolory akrylu, a akryl jest używany w wielu zastosowaniach, takich jak okna, oświetlenie i oczywiście nagrody i inne dzieła sztuki.

  Jedną z zalet akrylu jest jego opłacalność. Akryl jest tańszy niż większość tworzyw sztucznych ze względu na prosty proces produkcji i szerokie zastosowanie.

  Który akryl jest najlepszy do grawerowania laserowego?
  Istnieją dwie popularne formy tworzywa akrylowego: odlewane (GS) i wytłaczane (XT). Wylewany akryl jest wykonany z płynnego akrylu, który tworzy formy i świetnie reaguje na grawerowanie laserowe, zapewniając piękny matowy biały wygląd i matowe wykończenie po grawerowaniu. Większość nagród akrylowych jest wykonywana z akrylu lanego.

  Z drugiej strony, akryl ekstrudowany jest zazwyczaj tańszy niż odlewany, a jego krawędzie są gładsze i wypolerowane na gorąco po cięciu laserem, ale jeśli grawerujesz, grawer pozostaje wyraźny i nie jest matowy. Dlatego jest używany głównie jako materiał tnący, a nie odlew, którego głównym zastosowaniem jest grawerowanie.

  Jaką grubość akrylu można ciąć wiązką lasera?
  Ogólna zasada jest taka, że ​​na każdy milimetr akrylu potrzeba 10 W mocy lasera. Niektóre wysokiej jakości wycinarki laserowe do akrylu mogą obsługiwać nawet grubsze.

   

   

   

   

  Read More

 • TECHNOLOGIE

  Cięcie i grawerowanie laserem

  Cięcie laserem zapewnia bardzo dużą dokładność przy relatywnie dużej szybkości wykonywania detali. Elementy wycięte przez laser są ogromnie precyzyjne i identyczne. Posiadamy system laserowy, który pozwala na cięcie każdego rodzaju materiału, z wyjątkiem metali, szkła i kamienia.

  Staramy się zapewnić naszym klientom najwyższą jakość usług, co umożliwia nam miedzy innymi najlepszy w swojej klasie system laserowy Speedy 300 firmy Trotec. Najwyższa precyzja, idealna powtarzalność i niezawodność to  jego cechy. Brak przestojów serwisowych i rzadka konieczność przerw konserwacyjnych podnoszą wydajność i pozwalają na planowanie produkcji terminowe realizacje projektów.

  Oferujemy Państwu obróbkę następujących materiałów:

   TWORZYWA

  Cięcie rur z plexi

  Oferujemy profesjonalne cięcie rur z plexi (PMMA, akrylu)

  wysoka dokładność, prostopadłe krawędzie, brak nagaru i przegrzania, gradowanie krawędzi

  • szeroki zakres średnic
  • krótkie i długie odcinki
  • otwory i rozcięcia wzdłużne
  • laserowe wycinanie kształtów
  • znakowanie rur (grawerowanie laserowe)

  Polerowanie diamentowe krawędzi płyt plexi

  Diamentowe polerowanie krawędzi płyt akrylowych daje doskonałej jakości efekt wizualny. W tym procesie, krawędź płyty uzyskuje gładkość i połysk jak wierzch płyty. Jest idealnie przejrzysta i błyszcząca. Jest to najwyższy stopień jakości wykończenia krawędzi płyty z pleksi.

  Technologię tę stosujemy do polerowania tworzyw takich jak:

  • plexi wylewana
  • plexi ekstrudowana
  • PET - płyty poliestrowe
  • PC - płyty polieglanowe
  • Polerujemy diamentowo płyty do 15mm grubości.

  Read More